מסעדת יוקרה לצד בריכת דגים: מה מצפה לעובדי אפל בהרצליה

טים קוק ישיק מחרתיים את מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה פיתוח בהשתתפות כאלף עובדי החברה. העובדים יוכלו לשוטט בין גשרוני מתכת לגינה ייחודית, כשמעליהם תלויה קוביית מתכת ענקית

כלכליסט
תאריך פרסום: 15.2.2015
מאת: אסף גלעדי

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

בריכת דגים אקולוגית, חדר אוכל ברמה של מסעדת יוקרה, גינה שתוכננה במיוחד על ידי אדריכלי נוף וקובייה ענקית שתלויה מהתקרה – זהו רק חלק ממה שמתכננת ענקית האלקטרוניקה אפל לעובדיה. המנכ”ל טים קוק צפוי להשיק מחרתיים בביקור היסטורי את מרכז הפיתוח החדש של החברה בהרצליה פיתוח, באירוע סגור בנוכחות כאלף עובדי אפל בישראל. ככל הנראה קוק לא ייפגש עם פוליטיקאים ושרים מכהנים, אלא רק עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. בשנה שעברה נפגש קוק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקורו בחוף המערבי בארה”ב.

מרכז אפל בהרצליה פיתוח משתרע על פני 17 אלף מ”ר ברחוב משכית, ומתפרס על פני שמונה קומות של משרדים ומעבדות וארבע קומות של חניונים. הקומפלקס, שנבנה על ידי בסט בנייה עבור גב־ים, כולל 29 אלף מ”ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ”ר של חניונים. הבניין תוכנן על ידי האדריכל אבנר ישר, ונבנה בפיקוח של אפל תוך מילוי כמה דרישות של החברה — בהן בריכה ביולוגית מעוצבת באבן פסיפס, גשרוני מתכת מעוצבים שיקשרו את שני הבניינים, וגן שתוכנן על ידי אדריכלי נוף ייעודיים. נכון לעכשיו המשרדים אינם כוללים חדר כושר, אך ייתכן שהחברה תחליט להוסיפו בעתיד. המבנה כולל חדר אוכל ברמה של מסעדת יוקרה ובקומות הראשונות ייפתח מרכז מסחרי.

אלמנט מרכזי נוסף בבניין הוא קוביית מתכת תלויה שיוצאת מהבניין אך אינה נשענת על עמודים, אלמנט תכנוני נדיר בישראל. מדובר בקובייה בגובה שבע קומות ו־300 מ”ר של שטח משרדים. מרבית החומרים לבניית הבניין מיובאים לפי דרישות אפל. מדובר במבנה נוסף שאותו משיקה בסט עבור חברת הייטק: החברה גם בונה את בניין קומברס החדש ברעננה שמשתרע על פני 23 אלף מ”ר.

בניין אפל ברחוב משכית בהרצליה. 29 אלף מ”ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ”ר של חניונים בניין אפל ברחוב משכית בהרצליה. 29 אלף מ”ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ”ר של חניונים צילום: עמית שעל

מרכזי הפיתוח של אפל בישראל הפכו לנכס קריטי עבור אפל העולמית בתקופתו של קוק, והחברה האמריקאית נחשבת כיום לשחקן מרכזי בנוף הרכישות של חברות סטארט־אפ מקומיות וכן אחת המגייסות הגדולות של מהנדסי חומרה.

הסניף בהרצליה שאותו יחנוך קוק צפוי לקבץ במקום אחד 800 עובדים ממשרדי אנוביט הסמוכים, ממשרדי פריימסנס ברמת החייל וכן ממתקן החברה ברעננה, שאותו ירשה אפל מטקסס אינסטרומנטס. נוסף על כך, למרכז יעברו גם מחלקות השיווק והמכירה של אפל בישראל.

נוסף על המרכז בהרצליה, מפעילה אפל בחיפה מרכז פיתוח הכולל עוד כמה מאות עובדים. כמות זו של עובדים, שמגיעה לכאלף לפי ההערכה, הופכת את אפל לאחת מחברות ההייטק הגדולות בישראל. מהלך נוסף שביצעה אפל בישראל הוא פתיחת נציגות מכירות רשמית בניהולו של ניר אילון, מי שניהל את הפעילות הישראלית מלונדון בשנים האחרונות, וצפויה לחזק את השירות של אפל בתחום המחשבים הניידים. בסך הכל ייערכו שלושה אירועים שונים לחנוכת המרכז, אחד מהם בנוכחות שרים בכירים כמה ימים לאחר ביקורו של קוק.

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

חדשות נוספות

 • לכתבה המלאה
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
 • לכתבה המלאה
  Israel's performance challenges are becoming more complicated
  Quite a few projects built in recent years in Israel include engineering and planning challenges that seem almost impossible. Recently, a dark building was built in Herzliya, built by Best Construction for Gav Yam Properties and Building. The central element and one of the engineering challenges in the building is a quasolite metal cube (prominent from the building). This is a five-story cube, each of which is 300 square meters, an engineering element that did not yet exist in Israel. The engineering term for this type of element is "complex Virendale", which allows the cube to stand out without supporting the edge of supporting columns and without diagonals within the frames.
 • לכתבה המלאה
  BST build Tozeret Haaretz in Tel Aviv
  The tower, which was recently built by BST, includes 30 floors and 55,000 sq.m. of above ground for marketing, with floor space ranging between 2,500-3,400 sq.m. The project also includes 1,000 Underground parking spaces. The rooftop of the tower will include restaurants, cafés and a terrace with open views.
 • לכתבה המלאה
  השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה
  ריבוע כחול נדל"ן מברכת את חברת קומברס עם השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה ומודה לחברת בסט בניה על איכות הביצוע, עמידה בלוחות זמנים ועל שיתוף הפעולה ההדוק לאורך כל הדרך.
 • לכתבה המלאה
  'בסט בניה' השלימה את מתחם קונברס
  הושלמה הקמת מתחם קומברס בכניסה הצפונית לרעננהעבור ריבוע כחול נדל"ן.
 • לכתבה המלאה
  הושלמה הקמת מתחם קומברס
  חברת קומברס צפויה בימים הקרובים להעביר את משרדיה מרמת החייל לרעננה לפרויקט מתחם קומברס אשר הוקם על ידי חברת בסט בנייה.
 • לכתבה המלאה
  הצצה לבניין של אפל
  טים קוק ישיק מחרתיים את מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה פיתוח בהשתתפות כאלף עובדי החברה. העובדים יוכלו לשוטט בין גשרוני מתכת לגינה ייחודית, כשמעליהם תלויה קוביית מתכת ענקית
 • לכתבה המלאה
  בסט נכנסת לתחום הייזום: תקים פרויקט מגורים בטירת הכרמל
  החברה זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 80 יחידות דיור בטירת הכרמל ותשלם 14.2 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח
 • לכתבה המלאה
  מחזירים את הבנייה במדינה לימי מפאי
  מדוע הבניה ביוזמה ציבורית צוברת תאוצה, בעוד היזמים הפרטיים מאטים באחרונה את הקצב?
 • לכתבה המלאה
  מחצית מהקבלנים: תוכניות הממשלה לא יקטינו את מצוקת הדיור
  רק 30% סבורים שתוכנית לפיד לפטור במע"מ תוריד את מחירי הדיור. שר השיכון: ב-2015 מחירים הדיור ירדו ב-16%-20%. תהילה ינאי: אם תקופה הקיפאון תמשך מספר חודשים נראה לקראת תחילת 2015 פשיטות רגל
 • לכתבה המלאה
  מתיחת פנים ב-80 מיליון שקל
  חברת בסט החלה בביצוע פרויקט להרחבת המרכז המסחרי בעין שמר, שבבעלות חברת דור אלון וקיבוץ עין שמר, בהיקף כולל של 80 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים את המרכז הלוגיסטי החדש של שטראוס בשוהם
  המתוכנן לקום באזור התעשייה Hi Park הסמוך לשוהם. שווי העסקה הוא 70 מיליון שקל, והמבנה מתוכנן להתפרש על שטח כולל של 55 אלף מ"ר.
 • לכתבה המלאה
  BST wins NIS 185m Azrieli Holon Business Center contract
  The 220,000-sq.m. Azrieli Business Center in Holon will be Israel's second largest real estate project, after the Azrieli Towers in Tel Aviv.
 • לכתבה המלאה
  ראיון עם אליאס טנוס - מנכ''ל קבוצת בסט
  "במקומות רבים עדיין חסרים מרכזים מסחריים" אין ספק שבחלק מהמקומות בארץ אנחנו מרגישים שיש יותר מדי קניונים, אבל ישנם מקומות רבים שעדיין חסרים בהם מרכזים מסחריים וקניונים". כך אומר אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת ב.ס.ט, אחת מחברות הייזום והביצוע הגדולות בארץ.
 • לכתבה המלאה
  BST and Afcon will build a project for NIS 380 million
  A project at the corner of Rabin and Jabotinsky Streets is expected to include 120,000 square meters of office space, as well as commercial space and an underground parking lot, which will be built in 34 months from the date of the project. Beginning of construction, as well as infrastructure for another tower.
 • לכתבה המלאה
  חברת בסט זכתה במכרזי בנייה בהיקף של 100 מיליון שקל
  חברת הבניה ב.ס.ט. שבבעלות איש העסקים בדיע טנוס ומנוהלת על ידי בנו אליאס טנוס, זכתה באחרונה בשלושה מכרזים בשווי הכנסות כולל של 100 מיליון שקל.
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים מבנה משרדים ומעבדות במכון ויצמן ב-60 מיליון שקל
  מדובר במבנה בגובה 5 קומות שבנייתו תיארך כשנתיים; לאחרונה זכתה החברה במכרזים בהיקף של 230 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  יוזמה: קבלנים מהנגב יבנו את עיר הבה"דים
  לפי הצעת חוק של ח"כ מירי רגב, הזכיין יחויב להעדיף קבלני משנה מהנגב. קבלנים וגורמים במשרד הביטחון פסימיים. קבלן מבאר שבע: "החוק פופוליסטי, זה לא יחזיק מים"
 • לכתבה המלאה
  ראיון מיוחד עם בדיע טנוס
  בעלי ב.ס.ט: "אין לערבים מודעות לגור בבניין 10 קומות"
 • לכתבה המלאה
  Technion dormitories
  Technion inaugurated on Tuesday (13.6) the new student dormitory set up by a BST GROUP in collaboration with Technion administration, the mayor of Haifa and Education Minister Naftali Bennett.