בסט תקים את המתחם הציבורי בשוק הסיטונאי

כלכליסט
תאריך פרסום: 9.7.2012
מאת: שי פאוזנר

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

פרויקט השוק הסיטונאי התקדם השבוע צעד נוסף לקראת השלמתו, לאחר שהשותפות בפרויקט – גינדי השקעות, משה ויגאל גינדי ורבוע כחול נדל”ן – בחרו את הקבלן שיבנה את השטח הציבורי הענק במתחם. ל”כלכליסט” נודע כי קבוצת בסט, שבבעלות איש העסקים בדיע טנוס, היא החברה הזוכה במכרז לבניית השטחים הציבוריים במתחם, שהיקפו עומד על כ־300 מיליון שקל.

בסט תקים ארבע קומות של מרתפים וחניה וקומת מסחר, בנוסף להקמת בית הספר שהנו חלק מהמתחם וקאנטרי קלאב. השטחים הציבוריים יהיו בהיקף כולל של 180 אלף מ”ר.
בהמשך יפרסמו היזמים שורת מכרזים נוספת להקמת שאר חלקי המתחם, שבו מתוכננים בסופו של דבר 11 בניינים, פארק ציבורי, מוזיאון, בית ספר יסודי, אשכול גני ילדים, קאנטרי קלאב, קניון וקומת מסחר שתיבנה מתחת למתחם המגורים. פרויקט השוק הסטונאי משתרע על מגרש בשטח של 55 דונם.

מנור גינדי, מבעלי גינדי השקעות, אישר את הפרטים וסיפר ל”כלכליסט” כי התקדמות המכרזים והבנייה מצביעה על כך שהפרויקט כולו, כולל הקניון, מבני הציבור והדירות שיוקמו בו, יושלם בתוך שלוש שנים. גינדי חשף כי מתחילת אפריל 2012 מכרו השותפות בפרויקט כבר 50 יחידות דיור, וכי הן מקיימות משא ומתן מתקדם למכירת 29 יחידות נוספות.

מנכ”ל בסט בנייה אליאס טנוס אמר ל”כלכליסט” כי “העלייה במחירי חומרי הגלם, הצורך בכוח אדם מיומן ומנוסה ומורכבות הפרויקטים גורמים לכך שמזמיני העבודה השונים פונים לחברות שיכולות להתמודד עם מגבלות אלה, ולתמחר כראוי את הקמת הפרויקטים השונים”. טנוס מסר כי בחודש האחרון זכתה בסט בארבעה מכרזים בהיקף כולל של 510 מיליון שקל, ושיחד איתם צבר העבודות שלה החברה עומד על כמיליארד שקל.

המכרזים הנוספים שבהם זכתה בסט בנייה הם להקמת מרכז לוגיסטי של חברת דוד לובינסקי, יבואנית סיטרואן ופיז’ו בראשון לציון בהיקף של 90 מיליון שקל, הקמת “בית עמנואל” בשטח של 22 אלף מ”ר בהרצליה עבור מפעל לידר הנדסה ב־65 מיליון שקל, ומכרז של גב־ים להקמת שני מגדלים בהרצליה עם קומת חניה ומסחר, בהיקף של 55 מיליון שקל.

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

שתפו

חדשות נוספות

[ess_grid alias="newsslidernew"]