מסעדת יוקרה לצד בריכת דגים: מה מצפה לעובדי אפל בהרצליה

טים קוק ישיק מחרתיים את מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה פיתוח בהשתתפות כאלף עובדי החברה. העובדים יוכלו לשוטט בין גשרוני מתכת לגינה ייחודית, כשמעליהם תלויה קוביית מתכת ענקית

כלכליסט
תאריך פרסום: 15.2.2015
מאת: אסף גלעדי

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

בריכת דגים אקולוגית, חדר אוכל ברמה של מסעדת יוקרה, גינה שתוכננה במיוחד על ידי אדריכלי נוף וקובייה ענקית שתלויה מהתקרה – זהו רק חלק ממה שמתכננת ענקית האלקטרוניקה אפל לעובדיה. המנכ"ל טים קוק צפוי להשיק מחרתיים בביקור היסטורי את מרכז הפיתוח החדש של החברה בהרצליה פיתוח, באירוע סגור בנוכחות כאלף עובדי אפל בישראל. ככל הנראה קוק לא ייפגש עם פוליטיקאים ושרים מכהנים, אלא רק עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. בשנה שעברה נפגש קוק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקורו בחוף המערבי בארה"ב.

מרכז אפל בהרצליה פיתוח משתרע על פני 17 אלף מ"ר ברחוב משכית, ומתפרס על פני שמונה קומות של משרדים ומעבדות וארבע קומות של חניונים. הקומפלקס, שנבנה על ידי בסט בנייה עבור גב־ים, כולל 29 אלף מ"ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ"ר של חניונים. הבניין תוכנן על ידי האדריכל אבנר ישר, ונבנה בפיקוח של אפל תוך מילוי כמה דרישות של החברה — בהן בריכה ביולוגית מעוצבת באבן פסיפס, גשרוני מתכת מעוצבים שיקשרו את שני הבניינים, וגן שתוכנן על ידי אדריכלי נוף ייעודיים. נכון לעכשיו המשרדים אינם כוללים חדר כושר, אך ייתכן שהחברה תחליט להוסיפו בעתיד. המבנה כולל חדר אוכל ברמה של מסעדת יוקרה ובקומות הראשונות ייפתח מרכז מסחרי.

אלמנט מרכזי נוסף בבניין הוא קוביית מתכת תלויה שיוצאת מהבניין אך אינה נשענת על עמודים, אלמנט תכנוני נדיר בישראל. מדובר בקובייה בגובה שבע קומות ו־300 מ"ר של שטח משרדים. מרבית החומרים לבניית הבניין מיובאים לפי דרישות אפל. מדובר במבנה נוסף שאותו משיקה בסט עבור חברת הייטק: החברה גם בונה את בניין קומברס החדש ברעננה שמשתרע על פני 23 אלף מ"ר.

בניין אפל ברחוב משכית בהרצליה. 29 אלף מ"ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ"ר של חניונים בניין אפל ברחוב משכית בהרצליה. 29 אלף מ"ר של משרדים ומסחר ועוד 27 אלף מ"ר של חניונים צילום: עמית שעל

מרכזי הפיתוח של אפל בישראל הפכו לנכס קריטי עבור אפל העולמית בתקופתו של קוק, והחברה האמריקאית נחשבת כיום לשחקן מרכזי בנוף הרכישות של חברות סטארט־אפ מקומיות וכן אחת המגייסות הגדולות של מהנדסי חומרה.

הסניף בהרצליה שאותו יחנוך קוק צפוי לקבץ במקום אחד 800 עובדים ממשרדי אנוביט הסמוכים, ממשרדי פריימסנס ברמת החייל וכן ממתקן החברה ברעננה, שאותו ירשה אפל מטקסס אינסטרומנטס. נוסף על כך, למרכז יעברו גם מחלקות השיווק והמכירה של אפל בישראל.

נוסף על המרכז בהרצליה, מפעילה אפל בחיפה מרכז פיתוח הכולל עוד כמה מאות עובדים. כמות זו של עובדים, שמגיעה לכאלף לפי ההערכה, הופכת את אפל לאחת מחברות ההייטק הגדולות בישראל. מהלך נוסף שביצעה אפל בישראל הוא פתיחת נציגות מכירות רשמית בניהולו של ניר אילון, מי שניהל את הפעילות הישראלית מלונדון בשנים האחרונות, וצפויה לחזק את השירות של אפל בתחום המחשבים הניידים. בסך הכל ייערכו שלושה אירועים שונים לחנוכת המרכז, אחד מהם בנוכחות שרים בכירים כמה ימים לאחר ביקורו של קוק.

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

חדשות נוספות

 • לכתבה המלאה
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
 • לכתבה המלאה
  אתגרי הביצוע בישראל הופכים למסובכים יותר ויותר
  לא מעט פרויקטים שנבנים בשנים האחרונות בישראל כוללים אתגרי ביצוע הנדסיים ותכנוניים הנראים כמעט בלתי אפשריים. לאחרונה נחנך בהרצליה בניין אפל, שנבנה על ידי חברת בסט בנייה עבור חברת גב ים נכסים ובניין.
 • לכתבה המלאה
  בסט בונה את תוצרת הארץ תל אביב
  אמות וגב ים החלו בשיווק מגדל משרדים בן 30 קומות ברחוב תוצרת הארץ בת״א
 • לכתבה המלאה
  השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה
  ריבוע כחול נדל"ן מברכת את חברת קומברס עם השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה ומודה לחברת בסט בניה על איכות הביצוע, עמידה בלוחות זמנים ועל שיתוף הפעולה ההדוק לאורך כל הדרך.
 • לכתבה המלאה
  אצטדיון הכדורגל סמי עופר חיפה
  לדברי אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת בסט: "האצטדיון ממוקם בוואדי בין שני הרים ועקב כך נשבות רוחות חזקות מאוד במהירות ממוצעת של 120 קמ"ש. לכן, הקמת הגג הפכה למורכת יותר וכללה ניסויים רבים בדגמים, אשר בוצעו בישראל ובאנגליה
 • לכתבה המלאה
  'בסט בניה' השלימה את מתחם קונברס
  הושלמה הקמת מתחם קומברס בכניסה הצפונית לרעננהעבור ריבוע כחול נדל"ן.
 • לכתבה המלאה
  הושלמה הקמת מתחם קומברס
  חברת קומברס צפויה בימים הקרובים להעביר את משרדיה מרמת החייל לרעננה לפרויקט מתחם קומברס אשר הוקם על ידי חברת בסט בנייה.
 • לכתבה המלאה
  הצצה לבניין של אפל
  טים קוק ישיק מחרתיים את מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה פיתוח בהשתתפות כאלף עובדי החברה. העובדים יוכלו לשוטט בין גשרוני מתכת לגינה ייחודית, כשמעליהם תלויה קוביית מתכת ענקית
 • לכתבה המלאה
  מעונות חדשים בטכניון
  קבוצת בסט זכתה במכרז להקמת מעונות הסטודנטים החדשים של הטכניון בחיפה.
 • לכתבה המלאה
  בסט נכנסת לתחום הייזום: תקים פרויקט מגורים בטירת הכרמל
  החברה זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 80 יחידות דיור בטירת הכרמל ותשלם 14.2 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח
 • לכתבה המלאה
  מחזירים את הבנייה במדינה לימי מפאי
  מדוע הבניה ביוזמה ציבורית צוברת תאוצה, בעוד היזמים הפרטיים מאטים באחרונה את הקצב?
 • לכתבה המלאה
  מחצית מהקבלנים: תוכניות הממשלה לא יקטינו את מצוקת הדיור
  רק 30% סבורים שתוכנית לפיד לפטור במע"מ תוריד את מחירי הדיור. שר השיכון: ב-2015 מחירים הדיור ירדו ב-16%-20%. תהילה ינאי: אם תקופה הקיפאון תמשך מספר חודשים נראה לקראת תחילת 2015 פשיטות רגל
 • לכתבה המלאה
  מתיחת פנים ב-80 מיליון שקל
  חברת בסט החלה בביצוע פרויקט להרחבת המרכז המסחרי בעין שמר, שבבעלות חברת דור אלון וקיבוץ עין שמר, בהיקף כולל של 80 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  בסט תקים את המתחם הציבורי בשוק הסיטונאי
  קבוצת הבנייה שבבעלות בדיע טנוס זכתה במכרז לבניית השטח הציבורי במתחם שהיקפו עומד על 300 מיליון שקל. מנור גינדי: מתחם השוק יושלם בתוך שלוש שנים
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים את המרכז הלוגיסטי החדש של שטראוס בשוהם
  המתוכנן לקום באזור התעשייה Hi Park הסמוך לשוהם. שווי העסקה הוא 70 מיליון שקל, והמבנה מתוכנן להתפרש על שטח כולל של 55 אלף מ"ר.
 • לכתבה המלאה
  קבוצת בסט תבנה את מרכז עזריאלי בחולון
  קבוצת בסט, בבעלות איש העסקים בדיע טנוס, זכתה במכרז של קבוצת עזריאלי לבנייתו של מרכז עזריאלי לעסקים בחולון, בהיקף של 185 מיליון שקל.
 • לכתבה המלאה
  ראיון עם אליאס טנוס - מנכ''ל קבוצת בסט
  "במקומות רבים עדיין חסרים מרכזים מסחריים" אין ספק שבחלק מהמקומות בארץ אנחנו מרגישים שיש יותר מדי קניונים, אבל ישנם מקומות רבים שעדיין חסרים בהם מרכזים מסחריים וקניונים". כך אומר אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת ב.ס.ט, אחת מחברות הייזום והביצוע הגדולות בארץ.
 • לכתבה המלאה
  אפקון מקימה שותפות עם חברת בסט לביצוע פרויקט גלובל טאוורס בפ"ת בהיקף של 380 מיליון שקל
  הפרויקט יכלול 120 אלף מ"ר משרדים בשטח של 19 דונם בהם מסחר וחניון תת קרקעי בשני מגדלים בני 32 ו-36 קומות. מועד האכלוס נקבע למרץ 2020
 • לכתבה המלאה
  חברת בסט זכתה במכרזי בנייה בהיקף של 100 מיליון שקל
  חברת הבניה ב.ס.ט. שבבעלות איש העסקים בדיע טנוס ומנוהלת על ידי בנו אליאס טנוס, זכתה באחרונה בשלושה מכרזים בשווי הכנסות כולל של 100 מיליון שקל.
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים מבנה משרדים ומעבדות במכון ויצמן ב-60 מיליון שקל
  מדובר במבנה בגובה 5 קומות שבנייתו תיארך כשנתיים; לאחרונה זכתה החברה במכרזים בהיקף של 230 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  יוזמה: קבלנים מהנגב יבנו את עיר הבה"דים
  לפי הצעת חוק של ח"כ מירי רגב, הזכיין יחויב להעדיף קבלני משנה מהנגב. קבלנים וגורמים במשרד הביטחון פסימיים. קבלן מבאר שבע: "החוק פופוליסטי, זה לא יחזיק מים"
 • לכתבה המלאה
  ראיון מיוחד עם בדיע טנוס
  בעלי ב.ס.ט: "אין לערבים מודעות לגור בבניין 10 קומות"
 • לכתבה המלאה
  מעונות הסטודנטים הטכניון
  הטכניון חנך את מעונות הסטודנטים החדשים שנבנו על ידי חברת בסט ב-90 מיליון שקל