"במקומות רבים עדיין חסרים מרכזים מסחריים"

גלובס
תאריך פרסום: 3.1.2010
מאת: מיכל מרגלית

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

אין ספק שבחלק מהמקומות בארץ אנחנו מרגישים שיש יותר מדי קניונים, אבל ישנם מקומות רבים שעדיין חסרים בהם מרכזים מסחריים וקניונים". כך אומר אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת ב.ס.ט, אחת מחברות הייזום והביצוע הגדולות בארץ.

החברה, שהוקמה לפני כ-40 שנה, עוסקת בבנייה, יזמות, תשתיות ומערכות ובשנים האחרונות הייתה שותפה ביזמות וביצוע עם חברות כמו אפריקה ישראל, עזריאלי, שיכון ובינוי, נכסים ובניין ומבני תעשייה. בשנת 2009 קיבלה החברה כ-12 פרויקטים, בהיקף כספי כולל של כ-400 מיליון שקל.

בתחום הבנייה למגורים הייתה מעורבת ב.ס.ט בשנים האחרונות בפרויקטים שכללו בין השאר בניית שלושה מגדלי מגורים ברמת גן עם אפריקה ישראל (בהם הייתה שותפה ביזמות), בניית פרויקט למגורים של שיכון ובינוי בכפר סבא. מלבד תחום הבנייה למגורים, בשנים האחרונות מעורבת ב.ס.ט בפרויקטים של בניית קניונים, ואלה כוללים את בניית קניון עזריאלי במודיעין, בניית מרכזי הקניות של ישפרו במודיעין, פאואר סנטר One Home של מבני תעשייה, גם הוא במודיעין, קניון קרית אונו, קניון BIG Fashion בנצרת, בו שותפה החברה גם ביזמות עם חברת ביג ואפריקה ישראל ובנוסף זכתה החברה במכרז לעבודות השלב הראשון של קניון עזריאלי בקרית אתא.

טנוס: "כשאנשים שמעו על בנייתו של קניון עזריאלי בקרית אתא, רבים אמרו למה צריך קניון נוסף באזור הקריות. לי אין ספק שצריך שם קניון, הרי כל הקרייתים מגיעים לקריון שבקרית ביאליק, ותושבי קרית אתא צריכים קניון מקומי משלהם. לשם יגיעו גם מעכו.

"באופן כללי, קניונים שנבנו לפני 20-30 שנה הם קניונים מיושנים וזו הסיבה שבגללה אנחנו רואים היום בנייה של קניונים הרבה יותר חדשניים או שיפוץ בקניונים קיימים, באופן שבו הקניון מקבל צורה שונה לגמרי. הקמנו לאחרונה יחד עם חברת יניב הנדסה חברה בת שנקראת Build Up, העוסקת בעבודות גמר. באמצעותה אנחנו משפצים למשל היום את קניון אורות באור עקיבא, שהוא קניון ישן הזקוק לעדכון. בהדמיות הוא נראה קניון חדשני לגמרי".

גלובס: מה הצרכן הישראלי הכי אוהב – מרכז מסחרי, קניון בינוני או מגה קניון?

טנוס: "אם אני הצרכן, הקניון שאני הכי אוהב הוא קניון רמת אביב, שהוא לא גדול מדי, לא קטן מדי ונותן לי הרגשה טובה בהסתובבות שלי שם. זהו הקניון המועדף עליי. אבל אם שואלים מה הקבלנים הכי אוהבים לבנות, התשובה היא מה שהם מרוויחים בו הכי הרבה כסף.

"בנינו את כל סוגי הקניונים וכל אחד יש לו את היתרונות והחסרונות. לבניית קניונים שכונתיים אנחנו לרוב לא נכנסים כי בשבילנו הם קטנים, הן מבחינת הגודל והן מבחינת היקף הביצוע.

לכתבה המקורית
חזרה לכל הכתבות

חדשות נוספות

 • לכתבה המלאה
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
  חברת בסט קיבלה לידיה את בניית המתחם החדש המפואר של אפל ברחוב המשכית בהרצליה פיתוח.
 • לכתבה המלאה
  אתגרי הביצוע בישראל הופכים למסובכים יותר ויותר
  לא מעט פרויקטים שנבנים בשנים האחרונות בישראל כוללים אתגרי ביצוע הנדסיים ותכנוניים הנראים כמעט בלתי אפשריים. לאחרונה נחנך בהרצליה בניין אפל, שנבנה על ידי חברת בסט בנייה עבור חברת גב ים נכסים ובניין.
 • לכתבה המלאה
  בסט בונה את תוצרת הארץ תל אביב
  אמות וגב ים החלו בשיווק מגדל משרדים בן 30 קומות ברחוב תוצרת הארץ בת״א
 • לכתבה המלאה
  השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה
  ריבוע כחול נדל"ן מברכת את חברת קומברס עם השלמת הפרויקט "בית קומברס" ברעננה ומודה לחברת בסט בניה על איכות הביצוע, עמידה בלוחות זמנים ועל שיתוף הפעולה ההדוק לאורך כל הדרך.
 • לכתבה המלאה
  אצטדיון הכדורגל סמי עופר חיפה
  לדברי אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת בסט: "האצטדיון ממוקם בוואדי בין שני הרים ועקב כך נשבות רוחות חזקות מאוד במהירות ממוצעת של 120 קמ"ש. לכן, הקמת הגג הפכה למורכת יותר וכללה ניסויים רבים בדגמים, אשר בוצעו בישראל ובאנגליה
 • לכתבה המלאה
  'בסט בניה' השלימה את מתחם קונברס
  הושלמה הקמת מתחם קומברס בכניסה הצפונית לרעננהעבור ריבוע כחול נדל"ן.
 • לכתבה המלאה
  הושלמה הקמת מתחם קומברס
  חברת קומברס צפויה בימים הקרובים להעביר את משרדיה מרמת החייל לרעננה לפרויקט מתחם קומברס אשר הוקם על ידי חברת בסט בנייה.
 • לכתבה המלאה
  הצצה לבניין של אפל
  טים קוק ישיק מחרתיים את מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה פיתוח בהשתתפות כאלף עובדי החברה. העובדים יוכלו לשוטט בין גשרוני מתכת לגינה ייחודית, כשמעליהם תלויה קוביית מתכת ענקית
 • לכתבה המלאה
  מעונות חדשים בטכניון
  קבוצת בסט זכתה במכרז להקמת מעונות הסטודנטים החדשים של הטכניון בחיפה.
 • לכתבה המלאה
  בסט נכנסת לתחום הייזום: תקים פרויקט מגורים בטירת הכרמל
  החברה זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 80 יחידות דיור בטירת הכרמל ותשלם 14.2 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח
 • לכתבה המלאה
  מחזירים את הבנייה במדינה לימי מפאי
  מדוע הבניה ביוזמה ציבורית צוברת תאוצה, בעוד היזמים הפרטיים מאטים באחרונה את הקצב?
 • לכתבה המלאה
  מחצית מהקבלנים: תוכניות הממשלה לא יקטינו את מצוקת הדיור
  רק 30% סבורים שתוכנית לפיד לפטור במע"מ תוריד את מחירי הדיור. שר השיכון: ב-2015 מחירים הדיור ירדו ב-16%-20%. תהילה ינאי: אם תקופה הקיפאון תמשך מספר חודשים נראה לקראת תחילת 2015 פשיטות רגל
 • לכתבה המלאה
  מתיחת פנים ב-80 מיליון שקל
  חברת בסט החלה בביצוע פרויקט להרחבת המרכז המסחרי בעין שמר, שבבעלות חברת דור אלון וקיבוץ עין שמר, בהיקף כולל של 80 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  בסט תקים את המתחם הציבורי בשוק הסיטונאי
  קבוצת הבנייה שבבעלות בדיע טנוס זכתה במכרז לבניית השטח הציבורי במתחם שהיקפו עומד על 300 מיליון שקל. מנור גינדי: מתחם השוק יושלם בתוך שלוש שנים
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים את המרכז הלוגיסטי החדש של שטראוס בשוהם
  המתוכנן לקום באזור התעשייה Hi Park הסמוך לשוהם. שווי העסקה הוא 70 מיליון שקל, והמבנה מתוכנן להתפרש על שטח כולל של 55 אלף מ"ר.
 • לכתבה המלאה
  קבוצת בסט תבנה את מרכז עזריאלי בחולון
  קבוצת בסט, בבעלות איש העסקים בדיע טנוס, זכתה במכרז של קבוצת עזריאלי לבנייתו של מרכז עזריאלי לעסקים בחולון, בהיקף של 185 מיליון שקל.
 • לכתבה המלאה
  ראיון עם אליאס טנוס - מנכ''ל קבוצת בסט
  "במקומות רבים עדיין חסרים מרכזים מסחריים" אין ספק שבחלק מהמקומות בארץ אנחנו מרגישים שיש יותר מדי קניונים, אבל ישנם מקומות רבים שעדיין חסרים בהם מרכזים מסחריים וקניונים". כך אומר אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת ב.ס.ט, אחת מחברות הייזום והביצוע הגדולות בארץ.
 • לכתבה המלאה
  אפקון מקימה שותפות עם חברת בסט לביצוע פרויקט גלובל טאוורס בפ"ת בהיקף של 380 מיליון שקל
  הפרויקט יכלול 120 אלף מ"ר משרדים בשטח של 19 דונם בהם מסחר וחניון תת קרקעי בשני מגדלים בני 32 ו-36 קומות. מועד האכלוס נקבע למרץ 2020
 • לכתבה המלאה
  חברת בסט זכתה במכרזי בנייה בהיקף של 100 מיליון שקל
  חברת הבניה ב.ס.ט. שבבעלות איש העסקים בדיע טנוס ומנוהלת על ידי בנו אליאס טנוס, זכתה באחרונה בשלושה מכרזים בשווי הכנסות כולל של 100 מיליון שקל.
 • לכתבה המלאה
  ב.ס.ט תקים מבנה משרדים ומעבדות במכון ויצמן ב-60 מיליון שקל
  מדובר במבנה בגובה 5 קומות שבנייתו תיארך כשנתיים; לאחרונה זכתה החברה במכרזים בהיקף של 230 מיליון שקל
 • לכתבה המלאה
  יוזמה: קבלנים מהנגב יבנו את עיר הבה"דים
  לפי הצעת חוק של ח"כ מירי רגב, הזכיין יחויב להעדיף קבלני משנה מהנגב. קבלנים וגורמים במשרד הביטחון פסימיים. קבלן מבאר שבע: "החוק פופוליסטי, זה לא יחזיק מים"
 • לכתבה המלאה
  ראיון מיוחד עם בדיע טנוס
  בעלי ב.ס.ט: "אין לערבים מודעות לגור בבניין 10 קומות"
 • לכתבה המלאה
  מעונות הסטודנטים הטכניון
  הטכניון חנך את מעונות הסטודנטים החדשים שנבנו על ידי חברת בסט ב-90 מיליון שקל